Okładziny betonowe dla ścian szczelinowych

Beton architektoniczny to uniwersalny kompozyt, który sprawdza się zarówno w budownictwie mieszkaniowym czy branży wykończeniowej, jak i w budynkach oraz obiektach użyteczności publicznej. Jest również używany podczas skomplikowanych prac budowlanych, zarówno do modyfikacji już istniejących obiektów, jak i wznoszenia nowych. Mowa tutaj przede wszystkim o ścianach szczelinowych, które są stosowane przy posadowieniach lub w trakcie przeprowadzania głębokich odwiertów wokół nieruchomości.

Właściwości betonu architektonicznego

Specjaliści chętnie sięgają po beton architektoniczny, gdyż wyróżnia się on szczególnymi cechami, które są niezwykle cenne podczas przeprowadzania prac związanych z wykonaniem ścian szczelinowych. Uwagę zwraca przede wszystkim jego duża wytrzymałość na ściskanie oraz rozciąganie przy jednocześnie niewielkim ciężarze właściwym. Niska masa betonu architektonicznego ułatwia również transport tego materiału. Dodatkową zaletą jest fakt, że do wykorzystania betonu architektonicznego możemy zastosować wiele rodzajów zbrojeń, jak chociażby włókna szklane.

Przy zabezpieczaniu konstrukcji ścian szczelinowych, szczególnie podczas głębokich odwiertów, beton jest wpompowywany do wąskich wykopów specjalnymi rurami kontraktorowymi. Oznacza to, że elastyczność świeżego kompozytu również jest jednym z czynników warunkujących dobór betonu do tego rodzaju prac. Nie zapominajmy również, że płyty z betonu architektonicznego mogą być stosowane jako okładzina ścian szczelinowych, ponieważ są lekkie, wytrzymałe oraz odporne na działanie niszczących czynników zewnętrznych.

2b3

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *