Infrastruktura

Konieczność tworzenia i budowania trwałych i przyjaznych użytkownikowi obiektów użyteczności publicznej, których istnienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki, wymaga użycia adekwatnych materiałów budowlanych.

Do skonstruowania elementów miejskiej infrastruktury potrzeba wyjątkowo trwałych i długowiecznych materiałów, które dobrze się prezentują i wytrzymają długie lata, takich jak beton drogowy. 

Dzięki swym ogromnym zaletom i pozytywnym opiniom doskonałym tworzywem sprawdzającym się w tych przypadkach jest beton zbrojony włóknem szklanym GRC (GFRC).

Beton drogowy

Płyty betonowe drogowe, powstały z zastosowaniem betonu GRC to najlepsze rozwiązanie przy projektach z zakresu infrastruktury. Jego wytrzymałość, a zarazem łatwość i szybkość w obsłudze i montażu powoduje, że jest on tak chętnie i często wykorzystywany przy pracach nad elementami infrastruktury zarówno urbanistycznej jak i przemysłowej.

Dodatkowo transport tego lekkiego materiału sprawia, że jest on stosowany przy wielu rozmaitych konstrukcjach i projektach. Efekty jego użycia możemy zaobserwować między innymi przy: wiaduktach, ścianach oporowych, tunelach, instalacjach melioracyjnych i odwodnieniowych, drogowych i kolejowych ekranach akustycznych, kanałach i korytach osłonowych dla przewodów elektrycznych i rur, a także przy kanalizacjach komunalnych.

11kees-streefkerk-341657-unsplash