Okładziny na mostach, wiaduktach i w tunelach

Tunele drogowe, tunele kolejowe, mosty i wiadukty – wszystkie te konstrukcje potrzebują silnego oraz niepalnego kompozytu, jakim jest beton ze zbrojeniem rozproszonym. Najlepiej, jeśli będzie to beton zbrojony włóknem szklanym – beton GRC (GFRC). Jako jeden z najczęściej używanych i najbardziej powszechnych materiałów budowlanych dzisiejszych czasów, ma on swoje zastosowanie przy większości budowli. Dzięki jego wytrzymałości, trwałości oraz odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne, (w tym korozję (karbonatyzację, korozję chlorkową, korozję chemiczną, agresję siarczanową, itp.), jest on używany między innymi jako okładziny ścian szczelinowych oraz okładziny mostów, estakad, tuneli drogowych, kolejowych oraz innych.

Ściany szczelinowe

System konstrukcyjny, jakim jest ściana szczelinowa, jest najczęściej wykorzystywany w trakcie wykonywania głębokich wykopów i posadowień obiektów budowlanych.Płyty okładzinowe GRC są materiałem plastycznym, lekkim oraz łatwym do przetransportowania i montażu, przez co często służą do wykonania okładziny tuneli drogowych i kolejowych. Są one mocowane do konstrukcji za pomocą systemowej konstrukcji montażowej. Powierzchnia zabezpieczona betonem mostowym zbrojonym włóknem szklanym GRC (GFRC) może być dowolnie ukształtowana i stanowić doskonałe zabezpieczenie tuneli, przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych.

Okładziny komunikacyjne z betonu GRC stanowią materiał najwyżej jakości – są one odporne zarówno na warunki atmosferyczne, jak i korozję.Dodatkowo, są one także bardzo łatwe w transporcie i montażu. Dzięki temu przewyższają one pod kątem jakości oraz trwałości klasyczny beton konstrukcyjny czy produkty włókno i fibrocementowe. Co więcej, wytrzymałość idzie tu w parze z unikatową estetyką, która znakomicie wpasuje się w urbanistyczne kanony architektoniczne, nie niszcząc jednocześnie estetycznych walorów krajobrazu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i doradzą, które z naszych produktów najlepiej sprawdzą się w Państwa inwestycji!

okladziny-na-mostach-wiaduktach-tunelach
okladziny-na-mostach-wiaduktach-tunelach