Infrastruktura kolejowa i drogowa – płyty ażurowe

Właściwie zaplanowana i solidnie wykonana infrastruktura kolejowa i drogowa jest ważnym elementem, którego istnienie jest niezbędne do właściwego funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki. Elementy takie jak: betonowe płyty chodnikowe i brukowe są stałym fragmentem miejskiego otoczenia. Do wykonania całościowych konstrukcji i budowli potrzebne są twarde i szczególnie wytrzymałe materiały, które będą odporne na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych takich jak: deszcze, zmiany temperatur, oblodzenie, sole drogowe, spaliny, pyły i tym podobne.

Dzięki prostemu montażowi i wyjątkowej trwałości materiału, beton elewacyjny zbrojony włóknem szklanym GRC (GFRC) idealnie sprawdza się w procesie powstawania infrastruktury drogowej i kolejowej. Można nim swobodnie kształtować wybrane formy, zaś fakt, że jest o wiele trwalszy od tradycyjnych betonów architektonicznych i konstrukcyjnych sprawia, że doskonale będzie spełniać swoją rolę w tworzeniu chodnikowych płyt betonowych i płyt brukowych. Dodatkowo jest on cienkim i lekkim materiałem, który można z łatwością dostarczyć i zamontować.

Płyty betonowe ażurowe

Beton GRC idealnie nadaje się również do wykonania estetycznych kanałów osłonowych, ażurowych płyt i ekranów akustycznych, dzięki którym uliczny i kolejowy hałas przestaje być tak uciążliwy, a otoczenie staje się estetyczne i przyjazne. Płyty betonowe ażurowe w tym wypadku sprawdzają się doskonale – ich wygląd sprawia, że łatwo wpasowują się w otoczenie, będąc jednocześnie miłym dla oka elementem przestrzeni. Płyty betonowe, także te ażurowe stanowią niezastąpione rozwiązanie przy wszystkich inwestycjach, gdzie konieczne jest wyciszenie powstającej drogi czy przejazdu kolejowego.

Infrastruktura kolejowa i drogowa – płyty ażurowe
Infrastruktura kolejowa i drogowa – płyty ażurowe