Architektura

GRC Beton Poland pragnie wspierać projektantów przestrzeni zarówno publicznej, jak i prywatnej. Pomagamy zerwać z codzienną rutyną, otwierając drogę ku realizacji oryginalnych wizji i projektów architektonicznych powstających z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów budowlanych. Dzięki technologii związanej z betonem zbrojonym włóknem szklanym GRC (GFRC) dziedzina sztuki jaką jest architektura może się prężniej rozwijać i korzystać z nieograniczonych możliwości kreacji i formowania przestrzeni za pomocą bardzo wysokojakościowego kompozytu betonowego GRC (GFRC).

Wykorzystanie kolorowego betonu architektonicznego umożliwia spełnianie kreatywnych i nonkonformistycznych koncepcji oraz zerwanie z powszechnie przyjętymi szablonami i schematami.

Beton zbrojeniowy włóknem szklanym w „małej architekturze”

Beton zbrojeniowy włóknem szklanym wyróżnia przede wszystkim doskonała wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych, dlatego stosowany jest też przy rekonstrukcji uszkodzonych budowli zabytkowych oraz do tworzenia tzw. „małej architektury”, a szczególnie architektury ogrodowej. Beton tego typu jest wykorzystywany przy produkcji niemal wszystkich elementów zagospodarowania ogrodu. Z jego zastosowaniem produkowane są wyjątkowo stabilne i trwałe ławki, stoły i balustrady oraz wiele innych elementów. Beton architektoniczny z powodzeniem wykorzystywany jest również w procesie produkcji różnorodnych dodatków z zakresu architektury ogrodowej – znakomicie sprawdza się m.in. przy produkcji donic. Jest on również wysoce użyteczny podczas konstruowania fontann i kaskad.

Attyki

Kolejnym przykładem na zastosowanie betonu architektonicznego jest budowa lub renowacja attyk.

Attyka to górny element elewacji, który spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale także użytkowe – służy ona bowiem do osłonięcia dachu. Dzięki temu, chroni ona sąsiadujące budynki, np. w razie gwałtownego pożaru grożącego rozprzestrzenieniem. Wykorzystanie betonu architektonicznego w budowie lub renowacji attyki to sprawdzony sposób na zapewnienie odpowiedniej trwałości oraz eleganckiego wyglądu konstrukcji.