Elewacje grc

Beton zbrojony włóknem szklanym GRC (GFRC) ma bardzo wiele zastosowań. Dzięki swoim właściwościom często jest wykorzystywany do produkcji okładzin ściennych i fasadowych, elewacji grc, elewacji wentylowanych oraz betonowych płyt elewacyjnych różnego rodzaju budynków, w tym zabytków i obiektów publicznych, GRC to przede wszystkim elementy przestrzenne (3D) nieregularne bryły, pozwalające nadać obiektom oryginalny i niepowtarzany charakter. Materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak: zmiany temperatur, słońce i zanieczyszczenia, wszelkie formy korozji betonu.

Elewacje antygraffiti

Dodatkowo beton GRC oraz elewacyjne okładziny i płyty betonowe produkowane przez GRC Beton Poland, zawierają zabezpieczenia hydrofobowe dzięki czemu realne stają się tak zwane elewacje „wandaloodporne” i „antygraffitti”, które wpływają na podwyższenie poziomu estetyki przestrzeni miejskiej czy publicznej.
Wykorzystanie tego surowca dzięki jego plastyczności jest łatwe zarówno w obróbce jak i podczas montażu. Jest on także dużo lżejszy i gładszy od zwykłego, betonu elewacyjnego. Płyty licowe i elewacyjne GRC są cieńsze nawet do kilkunastu razy od tradycyjnych przy czym ich trwałość i wytrzymałość nie ulega zmianie. Swoboda kształtowania formy elementów i obiektów, sprawia, że beton GRC jest coraz częściej i chętniej wykorzystywany do okładzin ściennych, elewacji wentylowanych, elewacji grc i fasad budynków.

Płyty elewacyjne betonowe

Beton GRC stanowi także idealny materiał tworzący płyty elewacyjne. Oferowane przez nas rozwiązania posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, dzięki czemu płyty elewacyjne powstałe przy zastosowaniu betonu GRC są wytrzymałe, efektowne oraz nieszkodliwe dla otoczenia. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani posiadaniem nowoczesnej, trwałej i estetycznie prezentującej się elewacji, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – beton GRC to wysokiej jakości beton ozdobny!

serenada