Kolorowy beton architektoniczny

Beton zbrojony włóknem szklanym GRC ma nieskończenie wiele zastosowań. Świetnie sprawdza się podczas budowy miejskiej architektury. Może być on także z powodzeniem stosowany w infrastrukturze przemysłowej. Oprócz tego, że jest niezwykle wytrzymały i odporny na działanie czynników atmosferycznych, może stanowić oryginalny element dekoracyjny, szczególnie jeżeli zostaną zastosowane barwione płyty. Niezwykła plastyczność tego materiału pozwala budować skomplikowane konstrukcje architektoniczne, dzięki czemu coraz częściej sięgają po niego architekci.

Aranżacja wnętrz mieszkalnych

Beton zbrojony włóknem szklanym GRC jest także z powodzeniem wykorzystywany do aranżacji wnętrz mieszkalnych. Projektanci coraz częściej sięgają po nowoczesne i oryginalne rozwiązanie, jakim jest zastosowanie kolorowych płyt, które wprowadzą wyjątkowy klimat do każdego wnętrza.

Zastosowania dla budownictwa

Barwione płyty to również wiele możliwości dla budownictwa. Kolorowy beton architektoniczny z pewnością świetnie sprawdzi się w aranżacji budynków użyteczności publicznej. Beton tego typu cieszy się dużym powodzeniem przede wszystkim wśród projektantów nowoczesnych muzeów, ponieważ pozwalają na wcielenie szczególnie kreatywnych wizji w życie, co daje niepowtarzalne efekty.