Jakie barwy może przyjąć beton architektoniczny?

Beton architektoniczny, jako tworzywo wykończeniowe, musi spełniać określone cechy. Na pewno powinien charakteryzować się odpornością na czynniki zewnętrzne, a także niewielką masą betonowych paneli, konieczną do ich bezpiecznego mocowania. Nie zapominajmy również o walorach estetycznych.

Jakie kolory może przyjąć beton architektoniczny?

Zazwyczaj spotykamy betony architektoniczne w różnych odcieniach szarości. Takie rozwiązanie jest najbardziej tradycyjne. Jest to jednak materiał, który może przyjąć praktycznie dowolny kolor, a wszystko dzięki domieszce odpowiedniego składnika barwiącego. W zależności od życzenia klienta może to być barwa nasycona, niezwykle żywa, lub wręcz przeciwnie – bardzo pastelowy odcień. Decyzja w tej kwestii często zależy od tego, w jakiej roli zastosowany zostanie beton. Szare odcienie są zazwyczaj stosowane wtedy, gdy chcemy wprowadzić surowy, nowoczesny lub lekko industrialny klimat w danej aranżacji. W tym przypadku w standardowej palecie kolorów znajdziemy różne odcienie betonu, od bieli po czerń.

Jednakże na specjalne zamówienie możemy zdecydować się nadać mieszance nieco bardziej zdecydowanej barwy, co odbywa się przy zastosowaniu odpowiednich pigmentów. Ponadto przy planowaniu aranżacji z betonem architektonicznym możemy wykorzystać ciekawe efekty wizualne, takie jak smugi czy bardzo delikatne przejścia pomiędzy dwoma lub więcej odcieniami jednego koloru.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *