beton-jako-obudowa-obiektów-drogowych

Beton jako obudowa obiektów drogowych i mostowych

Beton architektoniczny posiada bardzo szerokie zastosowanie. Ten lekki, a jednocześnie trwały i odporny na zniszczenia materiał może być z powodzeniem stosowany do budowy infrastruktury transportowej, szczególnie konstrukcji takich jak mosty czy tunele.

Trzy główne powody dla zastosowania betonu architektonicznego do obudowy infrastruktury transportowej

Przy pracach wykończeniowych związanych z infrastrukturą transportową inwestorzy kierują się zazwyczaj trzema priorytetami – zapewnieniem odpowiedniej trwałości dla konstrukcji, jej właściwościami dźwiękochłonnymi, a także estetyką obiektu. Każdy z tych warunków zostaje zapewniony, gdy tylko zdecydujemy się na użycie betonu architektonicznego. Zawiera on nie tylko lepszej jakości cement, a także dodatki odpowiadające za nadanie pożądanego koloru oraz zwiększenie plastyczności całej masy. Do zalet betonu architektonicznego możemy również z powodzeniem zaliczyć jego niewielki ciężar właściwy, co posiada duże znaczenie zarówno przy jego transporcie, jak i wykonywaniu prac na wysokościach.

Użycie tego kompozytu oznacza również zapewnienie całej konstrukcji zabezpieczenia przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, w tym przed powstawaniem korozji. Co więcej, okładzina wykonana z betonu architektonicznego to także mocna bariera przed hałasem, gdyż materiał ten posiada bardzo dobre właściwości dźwiękochłonne.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *