beton-architektoniczny

Beton architektoniczny we wnętrzach – zastosowanie

Beton architektoniczny to materiał, który jest tak samo trwały i wytrzymały, jak tradycyjny kompozyt. Zastosowanie nowatorskich technologii pozwala jednak na uzyskanie materiału o bardzo dobrych parametrach technicznych, który jednocześnie wyróżnia się estetyką. Beton architektoniczny łatwo formować, może też przyjąć wybrany kolor i fakturę. Dzięki swoim zaletom jest to materiał, który ma zastosowanie między innymi w infrastrukturze oraz architekturze, również zabytków i krajobrazów, a także w aranżacji wnętrz.

Beton architektoniczny w domu

Beton architektoniczny doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach o industrialnym charakterze oraz podczas aranżacji pomieszczeń typu loft. Można go wykorzystać na przykład do wykończenia ścian. Płyty z betonu architektonicznego mogą mieć wybrany kolor i wzór, dlatego z łatwością znajdziemy rozwiązanie, które będzie idealnym uzupełnieniem projektu.

Odważnym i atrakcyjnym pomysłem jest ułożenie kafli z betonu architektonicznego na podłodze. Takie płyty są niepodatne na działanie wilgoci, są również odporne na ogień. Niepalność płyt z betonu architektonicznego możemy wykorzystać w projekcie domowego kominka. Wykonana z tego materiału obudowa jest bardzo wytrzymała i doskonale utrzymuje ciepło. Swoboda w formowaniu i duży wybór kolorów pozwalają na stworzenie oryginalnego i efektownego kominka.

Innym pomysłem na urządzenie wnętrza w industrialnym stylu są betonowe meble. Z betonu architektonicznego powstają nowoczesne stoły, ławki i krzesła, które doskonale sprawdzą się w jadalni lub salonie. Aranżację możemy także uzupełnić o wykonane z betonu architektonicznego parapety i blaty kuchenne, które będą jednocześnie trwałe i estetyczne. Jest to również materiał, który możemy wykorzystać w ceramice łazienkowej – betonowe brodziki, wanny i umywalki prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie.

Z betonu architektonicznego powstają też wyjątkowo trwałe dodatki o industrialnym charakterze, na przykład zegary, podkładki pod kubki, donice, świeczniki lub lampy. Pamiętajmy, że jest to materiał, który bez ograniczeń możemy stosować we wnętrzach domów i mieszkań, aby podkreślić ich nowoczesny styl.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *