Beton architektoniczny w fasadach oraz elewacjach

Beton architektoniczny GRC jest kompozytem wytwarzanym ze specjalnie wyselekcjonowanych składników. Wyróżnia go jakość, lekkość i bardzo duża wytrzymałość. W produkcji betonu architektonicznego stosuje się zazwyczaj odmianę jasnego cementu. Poza tym masa betonowa jest wzbogacana o dodatki zwiększające parametry wytrzymałościowe, a także – co najważniejsze – rozproszone zbrojenie składające się z włókien szklanych.

Wykorzystanie betonu architektonicznego na zewnątrz domu

Trwałość, jakość oraz estetyka – te trzy elementy decydują o wykorzystaniu betonu architektonicznego w elewacjach budynku. Ten rodzaj betonu coraz częściej stosuje się również w nowoczesnych rozwiązaniach, jak na przykład w fasadach wentylowanych. Z reguły fasada ma spełniać również funkcję reprezentatywną, co oczywiście także jest zapewniane atrakcyjnym wyglądem ułożonego betonu architektonicznego.

Dzięki właściwościom estetycznym tego materiału możliwym staje się utworzenie dowolnego elementu dekoracyjnego lub dowolnie zdobionej powierzchni. Jeżeli dodać do tego odporność betonu GRC na warunki atmosferyczne oraz na ogień, to otrzymujemy materiał idealny do przeprowadzania prac nie tylko w zakresie wykańczania budynku, lecz również przy wielu innych, bardziej wymagających przedsięwzięciach. W ten sposób beton architektoniczny jest wykorzystywany również do tworzenia ogrodowych dekoracji, na przykład w postaci rzeźb, pojemników czy nawet mebli.

Korzysta się również z niego również w przestrzeniach publicznych, gdzie atrakcyjny wygląd oraz bezpieczeństwo są priorytetami.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *