Kwestia mocowania betonu GRC klejem wzbudza wśród specjalistów z branży budowlanej dość intensywne dyskusje. Niektórzy uważają, że klej jest dobrym mocowaniem wyłącznie w suchych wnętrzach. Inni z kolei twierdzą, że jedyną sytuacją, w której powinno się stosować kotwy mocujące zamiast kleju, jest układanie płyt GRC na zewnętrznej, ocieplonej wełną mineralną elewacji. Pomijając powyższy przypadek beton GRC można kleić do każdej odpowiednio mocnej i zagruntowanej powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Tymczasem prawda wygląda odrobinę inaczej.
Przede wszystkim warto pamiętać, że nie każda płyta GRC powinna być mocowana za pomocą kleju. Niektóre okładziny są po prostu zbyt ciężkie. Ponadto mogą potrzebować odpowiedniej powierzchni, do której mogą być przytwierdzone, takiej chociażby jak nieotynkowany mur, co również nie zawsze jest możliwe. Jeżeli płyta o wymiarach 120x60x2 cm waży ok. 25 kg, wówczas bez większych przeciwwskazań może być klejona. Lecz jeżeli jej waga przekracza 40 kg, to klejenie może nie być najlepszym rozwiązaniem, szczególnie w sytuacji, gdy poszczególne panele znajdują się na suficie lub na ścianie i wzajemnie się o siebie wspierają.
Poza tym to producent betonu GRC ma niejako obowiązek możliwie dokładnie ustalić sposób mocowania swojego produktu oraz polecić odpowiedni klej. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest oczywiście skorzystanie z usług ekipy montażowej poleconej przez producenta betonu.
Najczęściej polecanymi przez producentów GRC klejami są zaprawy gipsowe lub wysokoplastyczne kleje mineralne. Do zastosowań wewnętrznych bardzo często wystarczy wysokiej jakości klej do płytek. Doskonałym rozwiązaniem, chociaż stosunkowo drogim, są bardzo mocne kleje epoksydowe. Warto również zastanowić się nad tradycyjnymi klejami poliuretanowymi, chociaż w ich przypadku należy skonsultować się z producentem płyt GRC.