Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne
Beton elewacyjny GRC (GFRC) ma wiele zastosowań zarówno w infrastrukturze urbanistycznej jak i przemysłowej. Często jest on wykorzystywany jako okładziny mostów, estakad, ścian oporowych, nasypów oraz ekranów akustycznych (dźwiękochłonnych) ustawianych przy torach kolejowych i ulicach ze wzmożonym ruchem.
Główną rolą ekranów akustycznych betonowych jest zwiększanie bezpieczeństwa oraz skuteczne wygłuszanie hałasów związanych z szeroko pojętą infrastrukturą komunikacyjną. Dzięki jego walorom estetycznym i gładkiej powierzchni doskonale się sprawdza w roli dźwiękochłonnej bariery. Przeprowadzone badania pokazują, iż użycie płyty GRC (GFRC) o grubości 9,3 mm na ścianie korytarza akustycznego wpływa na wytłumienie i zmniejszenie dźwięków ruchu ulicznego o 31,2 dB. Zważywszy, że hałas z ulicy utrzymuje się przeważnie na częstotliwości 100 – 3200 Hz wyniki te są co najmniej bardzo zadowalające.
Zaufany producent ekranów akustycznych
Materiał jakim jest beton GRC jest tworzywem trwałym i wytrzymałym, a jego plastyczność i łatwość w modelowaniu formy sprawiają, że może się stać atrakcyjnym elementem szarej przestrzeni wokół szlaków komunikacyjnych. Zaprojektowany przez fachowych projektantów ekran akustyczny lub most z łatwością przeistoczy się w komfortowy, miły dla oka i przede wszystkim przyjazny użytkownikom fragment miejskiej aglomeracji. Kreatywne wykorzystanie betonu podczas wykonywania i montażu ekranów akustycznych sprawia, że mogą on stanowić interesujący element wzbogacający krajobraz. W naszej ofercie znajdują się nie tylko elementy tradycyjne i minimalistyczne – dysponujemy także szeroką gamą betonów dekoracyjnych o zróżnicowanej kolorystyce i fakturze.
Serdecznie zapraszamy do współpracy — budowa ekranów akustyczych betonowych wysokiej jakości to jedna z naszych specjalizacji.