Beton architektoniczny w zabytkach

Wartość zabytkowych budowli jest nieoceniona. Do odświeżenia lub zrekonstruowania zabytków stosowane są odpowiednie materiały, wśród których często znajduje się beton architektoniczny GRC. To specjalna odmiana kompozytu zawierająca włókna szklane, dzięki którym jest on lżejszy i bardziej wytrzymały.

Dlaczego warto wykorzystać beton GRC?

Regularna renowacja zabytków oraz poszczególnych elementów architektonicznych jest przeprowadzana coraz częściej, również dlatego, że coraz większa liczba budowli uzyskuje status zabytków. Beton GRC jest uznawany za materiał, który doskonale się sprawdza w branży renowacyjnej oraz konserwatorskiej.

Beton GRC cechuje się lekkością, dlatego jest najlepszym tworzywem do uzupełniania najmniejszych detali, a dodatkowo można go stosować nawet na dużych wysokościach. Występuje on w różnych kolorach, co stanowi o możliwościach jego idealnego dopasowania do danego fragmentu architektonicznego. Posiada zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, tym bardziej, że zachowuje bardzo wysoką odporność na deszcz, słońce czy śnieg. Wysoki poziom plastyczności umożliwia wierne odwzorowanie danego kształtu – tym bardziej, że może on być nakładany również metodą natryskową.

Wykorzystanie betonu GRC ma miejsce najczęściej przy renowacji dachów, fasad, pomników oraz przy naprawie lub tworzeniu rzeźb.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *