Infrastruktura kolejowa i drogowa – płyty ażurowe

Właściwie zaplanowana i solidnie wykonana infrastruktura kolejowa i drogowa jest ważnym elementem, którego istnienie jest niezbędne do właściwego funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki. Elementy takie jak: betonowe płyty chodnikowe i brukowe są stałym fragmentem miejskiego otoczenia. Do wykonania całościowych konstrukcji i budowli potrzebne są twarde i szczególnie wytrzymałe materiały, które będą odporne na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych takich jak: deszcze, zmiany temperatur, oblodzenie, sole drogowe, spaliny, pyły i tym podobne.

Dzięki prostemu montażowi i wyjątkowej trwałości materiału, beton elewacyjny zbrojony włóknem szklanym GRC (GFRC) idealnie sprawdza się w procesie powstawania infrastruktury drogowej i kolejowej. Można nim swobodnie kształtować wybrane formy, zaś fakt, że jest o wiele trwalszy od tradycyjnych betonów architektonicznych i konstrukcyjnych sprawia, że doskonale będzie spełniać swoją rolę w tworzeniu chodnikowych płyt betonowych i płyt brukowych. Dodatkowo jest on cienkim i lekkim materiałem, który można z łatwością dostarczyć i zamontować.

Płyty betonowe ażurowe

Beton GRC idealnie nadaje się również do wykonania estetycznych kanałów osłonowych, ażurowych płyt i ekranów akustycznych, dzięki którym uliczny i kolejowy hałas przestaje być tak uciążliwy, a otoczenie staje się estetyczne i przyjazne. Płyty betonowe ażurowe w tym wypadku sprawdzają się doskonale – ich wygląd sprawia, że łatwo wpasowują się w otoczenie, będąc jednocześnie miłym dla oka elementem przestrzeni. Płyty betonowe, także te ażurowe stanowią niezastąpione rozwiązanie przy wszystkich inwestycjach, gdzie konieczne jest wyciszenie powstającej drogi czy przejazdu kolejowego.

2b7 150x150 Infrastruktura kolejowa i drogowa   płyty ażurowe2b7 1 150x150 Infrastruktura kolejowa i drogowa   płyty ażurowe