Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne.

Beton elewacyjny GRC (GFRC) ma wiele zastosowań zarówno w infrastrukturze urbanistycznej jak i przemysłowej. Często jest on wykorzystywany jako okładziny mostów, estakad, ścian oporowych, nasypów oraz ekranów akustycznych (dźwiękochłonnych) ustawianych przy torach kolejowych i ulicach ze wzmożonym ruchem.Główną rolą ekranów akustycznych betonowych jest zwiększanie bezpieczeństwa oraz skuteczne wygłuszanie hałasów związanych z szeroko pojętą infrastrukturą komunikacyjną. Dzięki jego walorom estetycznym i gładkiej powierzchni doskonale się sprawdza w roli dźwiękochłonnej bariery. Przeprowadzone badania pokazują, iż użycie płyty GRC (GFRC) o grubości 9,3 mm na ścianie korytarza akustycznego wpływa na wytłumienie i zmniejszenie dźwięków ruchu ulicznego o 31,2 dB. Zważywszy, że hałas z ulicy utrzymuje się przeważnie na częstotliwości 100 – 3200 Hz wyniki te są co najmniej bardzo zadowalające.

Zaufany producent ekranów akustycznych

Materiał jakim jest beton GRC jest tworzywem trwałym i wytrzymałym, a jego plastyczność i łatwość w modelowaniu formy sprawiają, że może się stać atrakcyjnym elementem szarej przestrzeni wokół szlaków komunikacyjnych. Zaprojektowany przez fachowych projektantów ekran akustyczny lub most z łatwością przeistoczy się w komfortowy, miły dla oka i przede wszystkim przyjazny użytkownikom fragment miejskiej aglomeracji. Kreatywne wykorzystanie betonu podczas wykonywania i montażu ekranów akustycznych sprawia, że mogą on stanowić interesujący element wzbogacający krajobraz. W naszej ofercie znajdują się nie tylko elementy tradycyjne i minimalistyczne – dysponujemy także szeroką gamą betonów dekoracyjnych o zróżnicowanej kolorystyce i fakturze. Serdecznie zapraszamy do współpracy — budowa ekranów akustyczych betonowych wysokiej jakości to jedna z naszych specjalizacji.

2b1 Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne.2b1 2 Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne.

2b1 3 150x150 Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne.2b1 4 150x150 Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne.2b1 5 150x150 Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne.2b1 6 150x150 Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne.2b1 22 3 150x150 Drogowe i kolejowe ekrany akustyczne.